Вимагаємо збільшити покарання!

Стамбульська
конвенція
МАЄ ЗАПРАЦЮВАТИ
СТАМБУЛЬСЬКА КОНВЕНЦІЯ МАЄ ЗАПРАЦЮВАТИ | СТАМБУЛЬСЬКА КОНВЕНЦІЯ МАЄ ЗАПРАЦЮВАТИ | СТАМБУЛЬСЬКА КОНВЕНЦІЯ МАЄ ЗАПРАЦЮВАТИ | СТАМБУЛЬСЬКА КОНВЕНЦІЯ МАЄ ЗАПРАЦЮВАТИ | СТАМБУЛЬСЬКА КОНВЕНЦІЯ МАЄ ЗАПРАЦЮВАТИ | СТАМБУЛЬСЬКА КОНВЕНЦІЯ МАЄ ЗАПРАЦЮВАТИ | СТАМБУЛЬСЬКА КОНВЕНЦІЯ МАЄ ЗАПРАЦЮВАТИ | СТАМБУЛЬСЬКА КОНВЕНЦІЯ МАЄ ЗАПРАЦЮВАТИ | СТАМБУЛЬСЬКА КОНВЕНЦІЯ МАЄ ЗАПРАЦЮВАТИ | СТАМБУЛЬСЬКА КОНВЕНЦІЯ МАЄ ЗАПРАЦЮВАТИ

Про кампанію

Кампанією “Стамбульська конвенція має запрацювати!” ми привертаємо увагу до критичної потреби в імплементації норм Стамбульської конвенції в українське законодавство! Цей документ пропонує посилити відповідальність за домашнє насильство з адміністративної до кримінальної, що значно покращить захист жінок від домашнього насильства. 

Ми чекали 11 років на ратифікацію Стамбульської конвенції. І вже понад рік чекаємо аби вона ефективно запрацювала, але національне законодавство залишилося без змін, покращення захисту жінок від насильства не відбулося.

Натомість, цифри звернень щодо домашнього насильства вражають: так, за перше півріччя 2023 року правоохоронці зафіксували на 40% більше повідомлень щодо домашнього насильства, ніж за аналогічний період 2022 року. З початком повномасштабної війни домашнє насильство нікуди не зникло, а ризики насильства щодо жінок лише зросли.

А покарання кривдників й досі залишаються кричуще невідповідними. До прикладу, максимальний штраф за перший випадок домашнього насильства – й досі 340 грн. І це міра покарання, яка найчастіше застосовується до кривдників.

Ось деякі судові постанови щодо випадків домашнього насильства скоєних у 2023 році:

1. ПОСТАНОВА Київського районного суду м. Полтави:

07 листопада 2023 року близько 17 год. 50 хв. ОСОБА_1 знаходячись з ознаками алкогольного сп’яніння (запах алкоголю з порожнини рота, порушення мови), за адресою спільного проживання: АДРЕСА_1, вчинив стосовно співмешканки ОСОБА_2, у присутності своєї падчерки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ 2, домашнє насильство психологічного характеру, що полягало в умисних діях, а саме висловлювався нецензурною лайкою та погрожував фізичною розправою, внаслідок чого могла бути завдана шкода психічному здоров’ю ОСОБА_2 та ОСОБА_3.
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП Вчинення домашнього насилля та призначити адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 340 грн. на користь держави.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 536,80 грн. в дохід держави. Прочитати постанову повністю

ПОСТАНОВА Московського районного суду м. Харкова

ОСОБА_1 01.11.2023 року близько о 10 год. 30 хв. за адресою: АДРЕСА_1, вчинила стосовної своєї матері ОСОБА_2 домашнє насильство, а саме умисні дії фізичного та психологічного характеру, які полягали в штовханні, образах нецензурною лайкою, чим завдала їй фізичного болю та психологічного страждання, унаслідок чого могло бути завдано шкоду фізичному та психологічному здоров’ю ОСОБА_2. ОСОБА_1 вчинила правопорушення повторно протягом року.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч. 2 ст. 173-2 КУпАП.
Визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 173-2 КУПАП та притягнути до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу на користь держави у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що дорівнює 340 грн. Прочитати постанову повністю

А що таке 340 грн у нашому повсякденному житті?
Все по 340 грн

Час переглянути ціни

Стамбульська конвенція
має запрацювати!

Статистика щодо домашнього насильства

Порушення ПДР особами, які керують велосипедами

 

340 грн.

Винесення бюлетеня за межі місця голосування

 

від 1700

до 3 400 грн.

Публічна демонстрація свого бюлетеня в приміщенні для голосування

 

від 1 700

до 5 100 грн.

Встановлення на машину "сирени"(мигалки) без дозволу

8 500 грн.

Самовільне полишення місць карантину особою, яка може хворіти на COVID-19

 

від 17 000 до

32 000 грн.

Скоєння домашнього насильства

 

340 грн.

Про конвенцію

СТАМБУЛЬСЬКА КОНВЕНЦІЯ МАЄ ЗАПРАЦЮВАТИ!

Про Марш Жінок

Блог

СТАМБУЛЬСЬКА КОНВЕНЦІЯ МАЄ ЗАПРАЦЮВАТИ | СТАМБУЛЬСЬКА КОНВЕНЦІЯ МАЄ ЗАПРАЦЮВАТИ | СТАМБУЛЬСЬКА КОНВЕНЦІЯ МАЄ ЗАПРАЦЮВАТИ | СТАМБУЛЬСЬКА КОНВЕНЦІЯ МАЄ ЗАПРАЦЮВАТИ | СТАМБУЛЬСЬКА КОНВЕНЦІЯ МАЄ ЗАПРАЦЮВАТИ | СТАМБУЛЬСЬКА КОНВЕНЦІЯ МАЄ ЗАПРАЦЮВАТИ | СТАМБУЛЬСЬКА КОНВЕНЦІЯ МАЄ ЗАПРАЦЮВАТИ | СТАМБУЛЬСЬКА КОНВЕНЦІЯ МАЄ ЗАПРАЦЮВАТИ | СТАМБУЛЬСЬКА КОНВЕНЦІЯ МАЄ ЗАПРАЦЮВАТИ | СТАМБУЛЬСЬКА КОНВЕНЦІЯ МАЄ ЗАПРАЦЮВАТИ